Podręczniki dla Foteliki samochodowe

Poniżej znajdziesz wszystkie marki w kategorii Foteliki samochodowe, dla których zgromadziliśmy instrukcje obsługi. Kliknij wybraną markę, aby zobaczyć listę wszystkich modeli. Możesz także zapoznać się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania, aby uzyskać przydatne wskazówki dotyczące Twojego produktu. Twojej marki nie ma na liście? Skontaktuj się z nami.

Czy Twój produkt nie działa, a w instrukcji obsługi brakuje rozwiązania Twojego problemu? Udaj się do Repair Café, gdzie naprawisz swój sprzęt za darmo.

Najczęściej zadawane pytania

Nasz zespół wyszukuje przydatne informacje na temat produktu i udziela odpowiedzi na często zadawane pytania. Jeśli znajdziesz nieścisłości lub błędy w naszych odpowiedziach na pytania, poinformuj nas o tym przy pomocy naszego formularza kontaktowego.

Czy foteliki samochodowe Isofix można umieszczać w samochodach bez Isofix? Zweryfikowany

Większość dostępnych fotelików samochodowych Isofix posiada uniwersalną homologację do mocowania za pomocą pasów bezpieczeństwa, oprócz homologacji specyficznej dla samochodu. Dzięki temu fotelik można zabezpieczyć pasami bezpieczeństwa. Przeczytaj instrukcję fotelika, aby uzyskać szczegółowe informacje. Istnieją foteliki samochodowe Isofix, których nie można zabezpieczyć pasami bezpieczeństwa.

To było pomocne (726) Czytaj więcej

Jaka jest najbezpieczniejsza lokalizacja fotelika samochodowego? Zweryfikowany

Częściowo zależy to od samochodu, ale ogólnie rzecz biorąc środek tylnego siedzenia jest najbezpieczniejszym miejscem. Tutaj dziecko jest tak daleko, jak to możliwe od boków, a więc najlepiej chronione w razie wypadku. Jest to jednak możliwe tylko w przypadku pełnego 3-punktowego pasa bezpieczeństwa. Jeśli dostępny jest tylko pas biodrowy, bezpieczniej jest użyć siedziska z tyłu okna.

To było pomocne (646) Czytaj więcej

Czy mogę używać wyszukiwania samochodu w samolocie? Zweryfikowany

Nie ma międzynarodowych wytycznych dotyczących używania fotelików samochodowych w samolotach. W zależności od modelu możliwe jest, że fotelik samochodowy jest do tego przystosowany. To, czy jest to dozwolone, zależy od linii lotniczej. Zawsze skontaktuj się z linią lotniczą z wyprzedzeniem, aby to sprawdzić.

To było pomocne (218) Czytaj więcej

Czy wszystkie foteliki samochodowe Isofix można zamontować we wszystkich samochodach z Isofix? Zweryfikowany

Nie, są uniwersalne i nie uniwersalne foteliki samochodowe Isofix. Nieuniwersalny fotelik samochodowy Isofix może być używany tylko w wyznaczonych samochodach. Do fotelika dołączona jest lista modeli samochodów, które są odpowiednie do użytku z tym fotelem. Uniwersalny fotelik samochodowy Isofix może być używany tylko w samochodach wyposażonych w Isofix i punkt mocowania Top Tether.

To było pomocne (170) Czytaj więcej

Jak długo moje dziecko może siedzieć w foteliku samochodowym? Zweryfikowany

Nie pozwól dziecku siedzieć w foteliku samochodowym dłużej niż 1,5 do 2 godzin dziennie. Wiele nowoczesnych wózków oferuje możliwość zamocowania fotelika samochodowego na górze, co pozwala na szybki transport Twojego dziecka. Również w takim przypadku nie przekraczaj 1,5 do 2 godzin dziennie.

To było pomocne (158) Czytaj więcej

Co to jest Isofix? Zweryfikowany

Isofix to międzynarodowy standaryzowany system mocowania fotelików samochodowych w samochodach. W samochodzie znajdują się uchwyty mocujące Isofix. Wsporniki te znajdują się między oparciem a siedzeniem tylnego siedzenia i są połączone z karoserią. Fotelik samochodowy Isofix jest wyposażony w haczyki, które można łatwo przymocować do uchwytów montażowych.

To było pomocne (157) Czytaj więcej