Podręczniki dla Lego

Poniżej znajdziesz wszystkie modele z klocków Lego, dla których zgromadziliśmy instrukcje budowania. Możesz także zapoznać się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania, aby uzyskać przydatne wskazówki dotyczące Twojego produktu. Twojego modelu nie ma na liście? Skontaktuj się z nami.

Najczęściej zadawane pytania

Nasz zespół wyszukuje przydatne informacje na temat produktu i udziela odpowiedzi na często zadawane pytania. Jeśli znajdziesz nieścisłości lub błędy w naszych odpowiedziach na pytania, poinformuj nas o tym przy pomocy naszego formularza kontaktowego.

W moim zestawie brakuje klocka Lego. Gdzie mogę zamówić zapasowy klocek? Zweryfikowany

Lego oferuje usługę, w której można zamówić dodatkowe klocki lub zgłosić brak klocków w zestawie. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej firmy.

To było pomocne (4701) Czytaj więcej

Jak mogę zapobiec odbarwieniu moich klocków Lego? Zweryfikowany

Dwa największe czynniki wpływające na odbarwianie plastiku klocków Lego to długotrwała ekspozycja na światło słoneczne i dym papierosowy. Staraj się je minimalizować podczas przechowywania klocków.

To było pomocne (1805) Czytaj więcej

Jaki jest najlepszy sposób czyszczenia moich klocków Lego? Zweryfikowany

Lego zaleca ręczne czyszczenie klocków wodą (nie cieplejszą niż 40°C) i łagodnym detergentem. Nigdy nie umieszczaj klocków w pralce ani zmywarce. Pozwól klockom wyschnąć. Części elektryczne można czyścić tylko suchą szmatką.

To było pomocne (1684) Czytaj więcej

Po zbudowaniu nowego zestawu klocków Lego zawsze pozostaje mi kilka małych elementów. Czy należało ich użyć? Zweryfikowany

Nie, wiele nowych zestawów Lego zawiera części zamienne mniejszych elementów.

To było pomocne (1417) Czytaj więcej

Jaki najlepiej naklejać naklejki na klocki Lego? Zweryfikowany

Aby móc zmienić położenie naklejki, dobrym pomysłem jest zastosowanie środka do czyszczenia szkła w miejscu, w którym chcesz umieścić naklejkę. Po umieszczeniu naklejki we właściwym miejscu poczekaj, aż wyschnie i się przyklei.

To było pomocne (1227) Czytaj więcej

Gdzie mogę znaleźć listę części mojego zestawu Lego? Zweryfikowany

Wiele nowoczesnych instrukcji Lego zawiera listę części na końcu broszury. W przypadku wielu broszur lista może znajdować się w środku pliku PDF.

To było pomocne (1175) Czytaj więcej

Czy klocki Lego i Duplo mogą być używane w połączeniu? Zweryfikowany

Tak, klocki Lego i Duplo są kompatybilne. Klocki Lego pasują do klocków Duplo z pustymi kołkami. Klocki Duplo najlepiej pasują do większych klocków Lego i mogą odłączać się od mniejszych klocków Lego.

To było pomocne (1056) Czytaj więcej

Od jakiego wieku dzieci mogą bawić się klockami Lego? Zweryfikowany

Większość zestawów klocków Lego nadaje się do zabawy dla dzieci od 4 roku życia, ze względu na małe części zawarte w zestawach. Specjalne zestawy Duplo są odpowiednie dla dzieci w wieku co najmniej 1,5 roku. Zalecany wiek jest zawsze podany na pudełku.

To było pomocne (991) Czytaj więcej

Gdzie mogę znaleźć więcej informacji na temat mojego zestawu Lego lub jego części? Zweryfikowany

Jeśli chcesz dowiedzieć się o zestawie lub części Lego, np. o jego roku produkcji, liczbie elementów w zestawie, częściach zamiennych lub w jakich innych zestawach można znaleźć dany element, BrickLink.com jest najlepszym miejscem. BrickLink.com to witryna internetowa zawierająca niemal wszystkie szczegółowe informacje na temat zestawów i części Lego, będąca częścią Grupy Lego.

To było pomocne (89) Czytaj więcej

Czy mogę połączyć ze sobą różne zestawy klocków Lego Minecraft? Zweryfikowany

Tak, używając klocków z zestawu Lego 21116 (lub klocków, które już posiadasz), możesz połączyć ze sobą zestawy klocków Lego Minecraft.

To było pomocne (62) Czytaj więcej