Wyniki dla Kosiarki

Poniżej znajdziesz wszystkie marki w kategorii Kosiarki, dla których zgromadziliśmy instrukcje obsługi. Kliknij wybraną markę, aby zobaczyć listę wszystkich modeli. Możesz także zapoznać się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania, aby uzyskać przydatne wskazówki dotyczące Twojego produktu. Twojej marki nie ma na liście? Skontaktuj się z nami.

Czy Twój produkt nie działa, a w instrukcji obsługi brakuje rozwiązania Twojego problemu? Udaj się do Repair Café, gdzie naprawisz swój sprzęt za darmo.

Najczęściej zadawane pytania

Nasz zespół wyszukuje przydatne informacje na temat produktu i udziela odpowiedzi na często zadawane pytania. Jeśli znajdziesz nieścisłości lub błędy w naszych odpowiedziach na pytania, poinformuj nas o tym przy pomocy naszego formularza kontaktowego.

Skąd mam wiedzieć, kiedy ostrzyć noże mojej kosiarki? Zweryfikowany
Ostre noża bez problemu koszą trawę. Tępe ostrza z zdzierają trawę, która szybko stanie się brązowa. Jeśli kosiarka pozostawia po sobie powyrywaną trawę, ostrza powinny zostać nastrzone lub wymienione.

To było pomocne (1983)
Co to jest mulczowanie? Zweryfikowany
Niektóre kosiarki są w stanie mulczować. Ściółkowanie drobno rozdrabnia trawę i zdmuchuje ją z powrotem na trawnik. Tam ściółka służy jako pożywienie i ochrona trawy.

To było pomocne (461)
Przypadkowo włożyłem olej napędowy do mojej kosiarki spalinowej, co mam zrobić? Zweryfikowany
NIE używaj kosiarki. Jedyną opcją jest całkowite opróżnienie zbiornika i napełnienie go odpowiednim paliwem.

To było pomocne (417)
Jaka jest najlepsza długość mojej trawy? Zweryfikowany
Aby trawa nie wysychała, nie powinna być zbyt krótka. Lepiej kosić trawę częściej niż zbyt krótko. Optymalna długość to od 3 do 4 centymetrów.

To było pomocne (260)
Czy mogę kosić mokrą trawę? Zweryfikowany
Jest to możliwe, ale nie wskazane. Mokra trawa zbryla się podczas koszenia, uniemożliwiając uzyskanie optymalnych rezultatów.

To było pomocne (126)
Jaki jest właściwy moment na skoszenie trawnika? Zweryfikowany
Najlepsze miesiące na koszenie trawnika to od marca do października. Koszenie powinno odbywać się raz lub dwa razy w tygodniu, w zależności od tego, jak szybko rośnie trawa. Najlepszą porą dnia na koszenie trawy jest koniec popołudnia i nigdy w pełnym słońcu. Ma to na celu zapobieganie wysychaniu trawy po skoszeniu.

To było pomocne (124)
Czy mogę pozwolić robotowi pracować w nocy? Zweryfikowany
Lepiej nie pozwalać kosiarce robotowi pracować w nocy. Niektóre zwierzęta, na przykład jeże, są aktywne głównie w nocy. Często nie są wystarczająco szybkie, aby uciec z robota koszącego i mogą zostać poważnie ranne lub zabite.

To było pomocne (124)
Na jakiej powierzchni trawnika wybrać kosiarkę elektryczną, a na jakiej na benzynę? Zweryfikowany
W przypadku powierzchni do 300m² można użyć kosiarki akumulatorowej. W przypadku powierzchni większych niż ta zalecana jest kosiarka spalinowa.

To było pomocne (123)