Wyniki dla BenQ Monitory LCD

Poniżej znajdziesz wszystkie modele w kategorii BenQ Monitory LCD, dla których zgromadziliśmy instrukcje obsługi. Możesz także zapoznać się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania, aby uzyskać przydatne wskazówki dotyczące Twojego produktu. Twojego modelu nie ma na liście? Skontaktuj się z nami.

Czy Twój produkt nie działa, a w instrukcji obsługi brakuje rozwiązania Twojego problemu? Udaj się do Repair Café, gdzie naprawisz swój sprzęt za darmo.

Najczęściej zadawane pytania

Nasz zespół wyszukuje przydatne informacje na temat produktu i udziela odpowiedzi na często zadawane pytania. Jeśli znajdziesz nieścisłości lub błędy w naszych odpowiedziach na pytania, poinformuj nas o tym przy pomocy naszego formularza kontaktowego.

Czy mogę samodzielnie naprawić martwy piksel? Zweryfikowany
Istnieje różnica między martwym pikselem a zablokowanym pikselem. Zablokowany piksel jest nadal pokolorowany i może zostać naprawiony poprzez zastosowanie lekkiego nacisku dokładnie na piksel, dopóki się nie zregeneruje. Martwy piksel jest zawsze czarny lub biały i nie można go naprawić samodzielnie.

To było pomocne (50)
Co oznacza HDMI? Zweryfikowany
HDMI to skrót od High-Definition Multimedia Interface. HDMI to połączenie umożliwiające przesyłanie wysokiej jakości obrazu i dźwięku z jednego urządzenia do drugiego.

To było pomocne (40)
Jak zmierzyć cale mojego monitora LCD? Zweryfikowany
Pomiar cali w telewizorze LCD odbywa się poprzez pomiar przekątnej odległości między np. lewym górnym rogiem i dolnym prawym rogiem ekranu (nie krawędzią). Jeden cal to 2,54 centymetra, więc gdy zmierzysz 99 centymetrów, oznacza to, że twój monitor LCD ma 39 cali.

To było pomocne (21)
Jaki jest współczynnik kontrastu? Zweryfikowany
Współczynnik kontrastu określa, jak daleko najbielsza biel jest od najczarniejszej czerni. Współczynnik kontrastu wynoszący na przykład 400: 1 oznacza, że ​​najczarniejsza czerń na ekranie jest 400 razy ciemniejsza niż najbielsza biel. Wysoki współczynnik kontrastu wpływa na ostrość obrazu.

To było pomocne (17)
Jaka jest różnica między wyświetlaczem LCD a diodą LED? Zweryfikowany
Obie techniki wykorzystują ekran LCD, który sam nie emituje światła. Różnica polega na oświetleniu za ekranem. W przypadku ekranów LCD odbywa się to za pomocą CCFL (lampa fluorescencyjna z zimną katodą), a LED wykorzystuje światła LED.

To było pomocne (17)
Jak mogę prawidłowo wyczyścić monitor LCD? Zweryfikowany
Wyłącz telewizor i wytrzyj kurz i brud z ekranu ściereczką z mikrofibry. Nie używaj papieru, może to spowodować zarysowania. Nie naciskaj zbyt mocno, ponieważ możesz uszkodzić piksele. Użyj specjalnego detergentu lub przygotuj go, mieszając 1 część octu z 1 częścią wody. Zwilż szmatkę detergentem i wyczyść ekran. Upewnij się, że szmatka nie jest zbyt mokra. Usuń plamy, wykonując ruchy obrotowe. Osusz ekran drugą ściereczką z mikrofibry, aby zapobiec powstawaniu smug.

To było pomocne (14)
Co oznacza LCD? Zweryfikowany
LCD oznacza wyświetlacz ciekłokrystaliczny i jest technologią, która umożliwia ciekłym kryształom polaryzację światła w celu generowania kolorów.

To było pomocne (13)