Podręczniki dla Telewizory LED

Poniżej znajdziesz wszystkie marki w kategorii Telewizory LED, dla których zgromadziliśmy instrukcje obsługi. Kliknij wybraną markę, aby zobaczyć listę wszystkich modeli. Możesz także zapoznać się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania, aby uzyskać przydatne wskazówki dotyczące Twojego produktu. Twojej marki nie ma na liście? Skontaktuj się z nami.

Czy Twój produkt nie działa, a w instrukcji obsługi brakuje rozwiązania Twojego problemu? Udaj się do Repair Café, gdzie naprawisz swój sprzęt za darmo.

Najczęściej zadawane pytania

Nasz zespół wyszukuje przydatne informacje na temat produktu i udziela odpowiedzi na często zadawane pytania. Jeśli znajdziesz nieścisłości lub błędy w naszych odpowiedziach na pytania, poinformuj nas o tym przy pomocy naszego formularza kontaktowego.

Jak podłączyć uniwersalnego pilota do telewizora? Zweryfikowany

Aby podłączyć uniwersalny pilot, potrzebujesz numeru modelu i marki zarówno pilota, jak i telewizora. W instrukcji pilota znajduje się lista kodów marek i numerów modeli.

To było pomocne (4585) Czytaj więcej

Chcę podłączyć głośnik do mojego telewizora LED za pomocą HDMI, którego portu powinienem użyć? Zweryfikowany

Musisz użyć portu HDMI-ARC, który jest przeznaczony specjalnie do podłączania sprzętu audio.

To było pomocne (2096) Czytaj więcej

Czy ma znaczenie, do którego portu HDMI podłączę moje urządzenie? Zweryfikowany

Ogólnie rzecz biorąc, możesz podłączyć urządzenie, takie jak odtwarzacz Blu-ray lub konsola do gier, do dowolnego portu HDMI. Z urządzenia można następnie korzystać, wybierając odpowiedni kanał HDMI w telewizorze.

To było pomocne (993) Czytaj więcej

Jak zmierzyć cale mojego telewizora LED? Zweryfikowany

Pomiar cali w telewizorze LED odbywa się poprzez pomiar przekątnej odległości między np. lewym górnym rogiem i dolnym prawym rogiem ekranu (nie krawędzią). Jeden cal to 2,54 centymetra, więc gdy mierzysz 99 centymetrów, oznacza to, że twój telewizor LED ma 39 cali.

To było pomocne (862) Czytaj więcej

Czy mój pilot będzie działał również z innymi modelami telewizorów tej samej marki? Zweryfikowany

Często pilot do telewizora zadziała również na podobnych modelach tej samej marki. Jednak nietypowe jest to, że zadziała na wszystkich modelach tej marki. Uniwersalne piloty są bardziej odpowiednie do tego.

To było pomocne (508) Czytaj więcej

Jaka jest różnica między wyświetlaczem LCD a diodą LED? Zweryfikowany

Obie techniki wykorzystują ekran LCD, który sam nie emituje światła. Różnica polega na oświetleniu za ekranem. W przypadku ekranów LCD odbywa się to za pomocą CCFL (lampa fluorescencyjna z zimną katodą), a LED wykorzystuje światła LED.

To było pomocne (454) Czytaj więcej

Czy mogę samodzielnie naprawić martwy piksel? Zweryfikowany

Istnieje różnica między martwym pikselem a zablokowanym pikselem. Zablokowany piksel jest nadal pokolorowany i może zostać naprawiony poprzez zastosowanie lekkiego nacisku dokładnie na piksel, dopóki się nie zregeneruje. Martwy piksel jest zawsze czarny lub biały i nie można go naprawić samodzielnie.

To było pomocne (381) Czytaj więcej

Co oznacza HDMI? Zweryfikowany

HDMI to skrót od High-Definition Multimedia Interface. HDMI to połączenie umożliwiające przesyłanie wysokiej jakości obrazu i dźwięku z jednego urządzenia do drugiego.

To było pomocne (335) Czytaj więcej

Jaki jest współczynnik kontrastu? Zweryfikowany

Współczynnik kontrastu określa, jak daleko najbielsza biel jest od najczarniejszej czerni. Współczynnik kontrastu wynoszący na przykład 400: 1 oznacza, że ​​najczarniejsza czerń na ekranie jest 400 razy ciemniejsza niż najbielsza biel. Wysoki współczynnik kontrastu wpływa na ostrość obrazu.

To było pomocne (310) Czytaj więcej

Dlaczego obok cyfr na pilocie znajdują się litery? Zweryfikowany

Niektóre ustawienia telewizora mogą wymagać wprowadzenia liter. Na przycisku są zwykle trzy litery lub inne znaki. Jeśli wymagane jest wprowadzenie litery, możesz nacisnąć ten przycisk jeden raz, aby wprowadzić pierwszą literę, dwa razy, aby wprowadzić drugą literę i 3 razy, aby wprowadzić trzecią literę. W ten sposób tekst można zapisać za pomocą minimalnej liczby przycisków.

To było pomocne (304) Czytaj więcej

Jak mogę prawidłowo wyczyścić telewizor LED? Zweryfikowany

Wyłącz telewizor i wytrzyj kurz i brud z ekranu ściereczką z mikrofibry. Nie używaj papieru, może to spowodować zarysowania. Nie naciskaj zbyt mocno, ponieważ możesz uszkodzić piksele. Użyj specjalnego detergentu lub przygotuj go, mieszając 1 część octu z 1 częścią wody. Zwilż szmatkę detergentem i wyczyść ekran. Upewnij się, że szmatka nie jest zbyt mokra. Usuń plamy, wykonując ruchy obrotowe. Osusz ekran drugą ściereczką z mikrofibry, aby zapobiec powstawaniu smug.

To było pomocne (299) Czytaj więcej

Jaka jest optymalna odległość oglądania dla mojego telewizora? Zweryfikowany

Zależy to częściowo od osobistych preferencji, ale z reguły optymalna odległość oglądania wynosi około 3-krotności przekątnej ekranu telewizora. Dla telewizora o przekątnej 60 cali (152 cm) optymalna odległość oglądania wynosi 180 cali lub około 4,5 metra.

To było pomocne (298) Czytaj więcej