Podręczniki dla Pralki

Poniżej znajdziesz wszystkie marki w kategorii Pralki, dla których zgromadziliśmy instrukcje obsługi. Kliknij wybraną markę, aby zobaczyć listę wszystkich modeli. Możesz także zapoznać się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania, aby uzyskać przydatne wskazówki dotyczące Twojego produktu. Twojej marki nie ma na liście? Skontaktuj się z nami.

Czy Twój produkt nie działa, a w instrukcji obsługi brakuje rozwiązania Twojego problemu? Udaj się do Repair Café, gdzie naprawisz swój sprzęt za darmo.

Najczęściej zadawane pytania

Nasz zespół wyszukuje przydatne informacje na temat produktu i udziela odpowiedzi na często zadawane pytania. Jeśli znajdziesz nieścisłości lub błędy w naszych odpowiedziach na pytania, poinformuj nas o tym przy pomocy naszego formularza kontaktowego.

Moja pralka nie uruchamia się po naciśnięciu przycisku Start, co mogę zrobić? Zweryfikowany

W wielu przypadkach drzwi pralki nie zamknęły się prawidłowo. Otwórz i zamknij drzwi i spróbuj ponownie.

To było pomocne (23029) Czytaj więcej

Moja pralka nie odpompowuje wody, co mogę zrobić? Zweryfikowany

Głównym powodem, dla którego pralka nie chce odpompować wody, jest zablokowanie pompy lub węża spustowego. Jeśli twoja pralka ma dostęp do tych części, spróbuj usunąć wszelkie blokady. Jeśli to nie rozwiąże problemu lub jeśli nie masz dostępu do tych części, skontaktuj się z mechanikiem lub producentem.

To było pomocne (22443) Czytaj więcej

W pralce nie ma wody, co mogę zrobić? Zweryfikowany

Należy sprawdzić, czy wlot wody jest otwarty i czy wąż doprowadzający nie jest uszkodzony. Jeśli to nie pomoże, należy skontaktować się z producentem.

To było pomocne (8863) Czytaj więcej

Drzwi mojej pralki nie otwierają się, co mogę zrobić? Zweryfikowany

Przyczyn może być kilka. Najczęstszą przyczyną jest zatkanie filtra. Odłącz urządzenie i sprawdź filtr. W razie potrzeby usuń wszelkie blokady. Lokalizacja filtra różni się w zależności od modelu. Możliwe jest również, że istnieje specjalna dźwignia do otwierania drzwi. Jeśli te opcje nie pomogą, ostatnią opcją jest odłączenie urządzenia na okres 30-60 minut, a następnie próba otwarcia drzwi. Jeśli to nie zadziała, skontaktuj się z producentem lub mechanikiem.

To było pomocne (7342) Czytaj więcej

Moja pralka bardzo hałasuje lub głośno wibruje. Czy można coś na to poradzić? Zweryfikowany

Możliwe, że pralka nie została wypoziomowana. Można ją wypoziomować, dostosowując wysokość stopek. Problem może być również spowodowany włożeniem do urządzenia zbyt dużej ilości prania. Jeśli wymienione powyżej czynniki nie są przyczyną problemu, skontaktuj się z producentem.

To było pomocne (6357) Czytaj więcej

W której komorze powinien znajdować się detergent? Zweryfikowany

Większość pralek ma 3 komory na detergent. Te przedziały są często oznaczone I, II i *, aby pokazać, gdzie trafia detergent. Komora I jest używana do prania wstępnego, II do prania zasadniczego, a * do zmiękczania tkanin. Najczęściej używany jest przedział II.

To było pomocne (4334) Czytaj więcej

Moja pralka pachnie, co mogę z tym zrobić? Zweryfikowany

Istnieją pralki z funkcją samooczyszczania. Jeśli te funkcje nie są dostępne, można dodać 100 ml białego octu lub 100 g kryształków sody i uruchomić w pralce program 90 ℃.

To było pomocne (3546) Czytaj więcej

Czy można podłączyć pralkę do dopływu ciepłej wody? Zweryfikowany

Pobierana przez pralkę woda może mieć temperaturę do 65°C, ale praca w takich warunkach nie jest zalecana przez większość producentów. W niektórych cyklach prania wykorzystuje się wyłącznie zimną wodę. W takich przypadkach doprowadzenie ciepłej wody może mieć negatywny wpływ na przebieg cyklu prania. Większość pralek jest zaprojektowana tak, aby można je było podłączyć do dopływu zimnej wody.

To było pomocne (2831) Czytaj więcej

Na co powinienem zwrócić uwagę przenosząc pralkę? Zweryfikowany

Podczas przenoszenia pralki należy zabezpieczyć bęben. Możesz użyć śruby transportowej, która jest dostarczana z każdą pralką i zapobiega przesuwaniu się bębna wewnątrz pralki. Musisz także spuścić całą wodę.

To było pomocne (1391) Czytaj więcej

Jaka jest różnica w użytkowaniu pralko-suszarki od oddzielnej pralki i suszarki? Zweryfikowany

Największą zaletą pralko-suszarki jest to, że zajmuje mniej miejsca. Jednak osobna suszarka będzie w stanie wysuszyć więcej niż pralko-suszarka. Pralko-suszarka również zużywa stosunkowo więcej energii i zajmuje więcej czasu.

To było pomocne (1096) Czytaj więcej

Czy mogę podłączyć pralkę do przedłużacza? Zweryfikowany

Urządzenia wymagające dużej mocy, takie jak pralka, nie mogą być podłączone do wszystkich przedłużaczy. Zobacz, jakie jest zużycie energii przez pralkę, które jest wskazywane w watach, i sprawdź, czy przedłużacz sobie z tym poradzi. Istnieją przedłużacze z grubszymi kablami, które są przeznaczone do obsługi większych urządzeń.

To było pomocne (1093) Czytaj więcej

Czy mogę ustawić suszarkę i pralkę w stos? Zweryfikowany

Ogólnie rzecz biorąc, można ustawić suszarkę i pralkę bezpośrednio jeden na drugim. Działa to tylko z modelami ładowanymi od przodu. W tym celu zaleca się jednak użycie odpowiedniego akcesorium. Zapobiegnie to wibracjom i upadkom maszyn, a także zapobiegnie uszkodzeniom dolnej maszyny.

To było pomocne (1093) Czytaj więcej