Electrolux Lodówko-zamrażarki

Poniżej znajdziesz wszystkie modele w kategorii Electrolux Lodówko-zamrażarki, dla których zgromadziliśmy instrukcje obsługi. Możesz także zapoznać się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania, aby uzyskać przydatne wskazówki dotyczące Twojego produktu. Twojego modelu nie ma na liście? Skontaktuj się z nami.

Czy Twój produkt nie działa, a w instrukcji obsługi brakuje rozwiązania Twojego problemu? Udaj się do Repair Café, gdzie naprawisz swój sprzęt za darmo.

Najczęściej zadawane pytania

Nasz zespół wyszukuje przydatne informacje na temat produktu i udziela odpowiedzi na często zadawane pytania. Jeśli znajdziesz nieścisłości lub błędy w naszych odpowiedziach na pytania, poinformuj nas o tym przy pomocy naszego formularza kontaktowego.

Jeśli chcę, aby moja chłodziarko-zamrażarka była chłodniejsza, czy powinienem wybrać wyższą czy niższą temperaturę? Zweryfikowany
W większości chłodziarko-zamrażarek wyższe ustawienie oznacza, że ​​urządzenie ostygnie mocniej. Przy niższym ustawieniu urządzenie ostygnie wolniej, a temperatura w chłodziarko-zamrażarce będzie wyższa.

To było pomocne (1528)
Moja lodówko-zamrażarka wydaje bulgotający dźwięk, czy to normalne? Zweryfikowany
Nowoczesne lodówko-zamrażarki wykorzystują przyjazny dla środowiska środek chłodzący. Podczas procesu chłodzenia substancja ta zamienia się w gaz, który może powodować bulgotanie i/lub syczenie. To jest zupełnie normalne.

To było pomocne (1433)
Czy mogę zmienić kierunek otwierania drzwi mojej lodówko-zamrażarki? Zweryfikowany
Tak, prawie wszystkie chłodziarko-zamrażarki stojące oferują opcję umieszczenia drzwi po drugiej stronie. Jak to zrobić, można ogólnie znaleźć w instrukcji.

To było pomocne (870)
Jak często powinienem rozmrażać zamrażarkę? Zweryfikowany
Aby zapewnić optymalne wykorzystanie zamrażarki, najlepiej rozmrażać ją raz na 3-6 miesięcy. Lód wewnątrz zamrażarki zmniejsza dostępną przestrzeń i zwiększa zużycie energii. Proces rozmrażania można przyspieszyć umieszczając gorącą wodę w szufladzie lub umieszczając miski z gorącą wodą w zamrażarce.

To było pomocne (729)
Otwór odpływowy w mojej lodówko-zamrażarce jest brudny / zatkany, jak go wyczyścić? Zweryfikowany
Do tego służą specjalne urządzenia czyszczące, ale możliwe jest również usunięcie blokady lub brudu za pomocą bawełnianego wacika. Aby utrzymać otwór odpływowy w czystości i zapobiec nieprzyjemnym zapachom, zaleca się wlewanie kropli wybielacza chlorowego do odpływu 4 razy w roku.

To było pomocne (646)
Kupiłem nową lodówko-zamrażarkę, czy mogę ją od razu włączyć? Zweryfikowany
Nie, chłodziarko-zamrażarka musi stać w pozycji pionowej przez co najmniej 4 godziny, zanim będzie można ją włączyć. Dzieje się tak, ponieważ płyn chłodzący musi się osadzić.

To było pomocne (554)
Jakie jest najlepsze ustawienie temperatury dla lodówki? Zweryfikowany
Z punktu widzenia zdrowia najlepsze są temperatury od 3 ℃ do 4 ℃. W tych temperaturach rozwój bakterii i pleśni jest ograniczony.

To było pomocne (464)
Czy to normalne, że na tylnej ścianie mojej lodówko-zamrażarki tworzą się krople wody lub lodu? Zweryfikowany
Tak, to zupełnie normalne zjawisko. Wilgoć, która dostanie się do chłodziarko-zamrażarki z ciepłym powietrzem lub produktami, osiądzie w najzimniejszej części, czyli tylnej ścianie. Ponieważ tylna ściana może osiągać temperatury poniżej zera, krople będą od czasu do czasu zamarzać. Gdy chłodziarko-zamrażarka nie pracuje, krople rozmrażają się i spływają do odpływu chłodziarko-zamrażarki.

To było pomocne (313)
Chcę dowiedzieć się, ile lat ma moje urządzenie marki Electrolux. Jak znaleźć tę informację? Zweryfikowany
Wiek produktu można określić za pomocą numeru seryjnego, który można znaleźć na urządzeniu. Pierwszy znak numeru seryjnego oznacza rok (np. 1 = 2001), a dwa kolejne znaki oznaczają tydzień produkcji (np. 35 = 35. tydzień danego roku). Numer seryjny 13500016 oznacza, że urządzenie zostało wyprodukowane w 35. tygodniu 2001 roku.

To było pomocne (297)
Ile miejsca powinienem zostawić między moją lodówko-zamrażarką a ścianą? Zweryfikowany
Aby zapewnić dobrą wentylację, najlepiej zostawić co najmniej 5 cm wolnej przestrzeni po obu stronach iz tyłu chłodziarko-zamrażarki.

To było pomocne (281)
Drzwiczki mojej lodówko-zamrażarki nie zamykają się prawidłowo, dlaczego tak się dzieje? Zweryfikowany
Dwie najczęstsze przyczyny to brak wypoziomowania chłodziarko-zamrażarki oraz uszkodzenie uszczelki drzwi lub resztki jedzenia. Upewnij się, że chłodziarko-zamrażarka jest wypoziomowana i sprawdź uszczelkę drzwi. W razie potrzeby wymienić uszczelkę.

To było pomocne (280)
Czy można wkładać ciepłe jedzenie i napoje do chłodziarko-zamrażarki? Zweryfikowany
Lepiej nie. Temperatura w chłodziarko-zamrażarce wzrośnie, co będzie miało niekorzystny wpływ na pozostałe produkty, które są w niej przechowywane.

To było pomocne (276)
W mojej lodówce jest kondensacja, dlaczego tak się dzieje? Zweryfikowany
Przyczyn może być kilka. Uszczelka drzwi może być uszkodzona, wpuszczając powietrze z zewnątrz do lodówki. Możliwe jest również, że lodówka nie jest wypoziomowana, co uniemożliwia prawidłowe zamknięcie drzwi. Inną przyczyną jest duża różnica między temperaturą wewnątrz lodówki i na zewnątrz, gdy drzwi są często otwierane.

To było pomocne (97)
Co oznaczają gwiazdy na zamrażarce? Zweryfikowany
Gwiazdy wskazują zdolność zamrażania. 1 gwiazdka oznacza zdolność zamrażania do -6ºC. Dzięki temu zamrażarka nadaje się do produkcji kostek lodu lub przechowywania wcześniej zamrożonych towarów do dwóch tygodni. Nie można zamrażać świeżej żywności. 2 gwiazdki oznaczają zdolność do zamrażania do -12ºC. Dzięki temu zamrażarka nadaje się do przechowywania wcześniej zamrożonych towarów do dwóch miesięcy. Nie można zamrażać świeżej żywności. 3 gwiazdki oznaczają zdolność do zamrażania do -18ºC. To sprawia, że ​​zamrażarka jest odpowiednia

To było pomocne (38)
Po jakim czasie lodówka osiągnie ustawioną temperaturę po jej włączeniu? Zweryfikowany
Zależy to od wielkości, wieku i modelu lodówki. Osiągnięcie przez lodówkę ustawionej temperatury może zająć od kilku do 24 godzin. Proces można przyspieszyć, umieszczając w lodówce niepsujące się towary. Temperatury w lodówce nie można właściwie zmierzyć, czując powietrze wewnątrz. Najlepszym sposobem sprawdzenia, czy lodówka osiągnęła ustawioną temperaturę, jest umieszczenie w lodówce szklanki wody z termometrem.

To było pomocne (33)
Co to jest R-410A? Zweryfikowany
R-410A to środek chłodzący stosowany w urządzeniach chłodzących do 0 ° C, takich jak lodówki i klimatyzatory. Zastępuje starsze środki chłodzące i nie niszczy warstwy ozonowej.

To było pomocne (30)
Na gumowych uszczelkach mojej lodówko-zamrażarki jest pleśń, co mam zrobić? Zweryfikowany
Gumowe uszczelki w rzeczywistości nie znajdują się wewnątrz lodówko-zamrażarki i dlatego są cieplejsze. Pozwala to bakteriom na rozwój i tworzenie się pleśni. Aby temu zapobiec, należy regularnie czyścić gumy.

To było pomocne (27)