Wyniki dla Ariston Lodówko-zamrażarki

Poniżej znajdziesz wszystkie modele w kategorii Ariston Lodówko-zamrażarki, dla których zgromadziliśmy instrukcje obsługi. Możesz także zapoznać się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania, aby uzyskać przydatne wskazówki dotyczące Twojego produktu. Twojego modelu nie ma na liście? Skontaktuj się z nami.

Czy Twój produkt nie działa, a w instrukcji obsługi brakuje rozwiązania Twojego problemu? Udaj się do Repair Café, gdzie naprawisz swój sprzęt za darmo.

Najczęściej zadawane pytania

Nasz zespół wyszukuje przydatne informacje na temat produktu i udziela odpowiedzi na często zadawane pytania. Jeśli znajdziesz nieścisłości lub błędy w naszych odpowiedziach na pytania, poinformuj nas o tym przy pomocy naszego formularza kontaktowego.

Jeśli chcę, aby moja chłodziarko-zamrażarka była chłodniejsza, czy powinienem wybrać wyższą czy niższą temperaturę? Zweryfikowany
W większości chłodziarko-zamrażarek wyższe ustawienie oznacza, że ​​urządzenie ostygnie mocniej. Przy niższym ustawieniu urządzenie ostygnie wolniej, a temperatura w chłodziarko-zamrażarce będzie wyższa.

To było pomocne (5979)
Czy mogę zmienić kierunek otwierania drzwi mojej lodówko-zamrażarki? Zweryfikowany
Tak, prawie wszystkie chłodziarko-zamrażarki stojące oferują opcję umieszczenia drzwi po drugiej stronie. Jak to zrobić, można ogólnie znaleźć w instrukcji.

To było pomocne (3350)
Jakie jest najlepsze ustawienie temperatury dla lodówki? Zweryfikowany
Z punktu widzenia zdrowia najlepsze są temperatury od 3 ℃ do 4 ℃. W tych temperaturach rozwój bakterii i pleśni jest ograniczony.

To było pomocne (2560)
Otwór odpływowy w mojej lodówko-zamrażarce jest brudny / zatkany, jak go wyczyścić? Zweryfikowany
Do tego służą specjalne urządzenia czyszczące, ale możliwe jest również usunięcie blokady lub brudu za pomocą bawełnianego wacika. Aby utrzymać otwór odpływowy w czystości i zapobiec nieprzyjemnym zapachom, zaleca się wlewanie kropli wybielacza chlorowego do odpływu 4 razy w roku.

To było pomocne (2432)
Jak często powinienem rozmrażać zamrażarkę? Zweryfikowany
Aby zapewnić optymalne wykorzystanie zamrażarki, najlepiej rozmrażać ją raz na 3-6 miesięcy. Lód wewnątrz zamrażarki zmniejsza dostępną przestrzeń i zwiększa zużycie energii. Proces rozmrażania można przyspieszyć umieszczając gorącą wodę w szufladzie lub umieszczając miski z gorącą wodą w zamrażarce.

To było pomocne (2100)
Moja lodówko-zamrażarka wydaje bulgotający dźwięk, czy to normalne? Zweryfikowany
Nowoczesne lodówko-zamrażarki wykorzystują przyjazny dla środowiska środek chłodzący. Podczas procesu chłodzenia substancja ta zamienia się w gaz, który może powodować bulgotanie i/lub syczenie. To jest zupełnie normalne.

To było pomocne (2027)
Kupiłem nową lodówko-zamrażarkę, czy mogę ją od razu włączyć? Zweryfikowany
Nie, chłodziarko-zamrażarka musi stać w pozycji pionowej przez co najmniej 4 godziny, zanim będzie można ją włączyć. Dzieje się tak, ponieważ płyn chłodzący musi się osadzić.

To było pomocne (1254)
Czy to normalne, że na tylnej ścianie mojej lodówko-zamrażarki tworzą się krople wody lub lodu? Zweryfikowany
Tak, to zupełnie normalne zjawisko. Wilgoć, która dostanie się do chłodziarko-zamrażarki z ciepłym powietrzem lub produktami, osiądzie w najzimniejszej części, czyli tylnej ścianie. Ponieważ tylna ściana może osiągać temperatury poniżej zera, krople będą od czasu do czasu zamarzać. Gdy chłodziarko-zamrażarka nie pracuje, krople rozmrażają się i spływają do odpływu chłodziarko-zamrażarki.

To było pomocne (949)
Drzwiczki mojej lodówko-zamrażarki nie zamykają się prawidłowo, dlaczego tak się dzieje? Zweryfikowany
Dwie najczęstsze przyczyny to brak wypoziomowania chłodziarko-zamrażarki oraz uszkodzenie uszczelki drzwi lub resztki jedzenia. Upewnij się, że chłodziarko-zamrażarka jest wypoziomowana i sprawdź uszczelkę drzwi. W razie potrzeby wymienić uszczelkę.

To było pomocne (828)
Ile miejsca powinienem zostawić między moją lodówko-zamrażarką a ścianą? Zweryfikowany
Aby zapewnić dobrą wentylację, najlepiej zostawić co najmniej 5 cm wolnej przestrzeni po obu stronach iz tyłu chłodziarko-zamrażarki.

To było pomocne (786)
Co oznaczają gwiazdy na zamrażarce? Zweryfikowany
Gwiazdy wskazują zdolność zamrażania. 1 gwiazdka oznacza zdolność zamrażania do -6ºC. Dzięki temu zamrażarka nadaje się do produkcji kostek lodu lub przechowywania wcześniej zamrożonych towarów do dwóch tygodni. Nie można zamrażać świeżej żywności. 2 gwiazdki oznaczają zdolność do zamrażania do -12ºC. Dzięki temu zamrażarka nadaje się do przechowywania wcześniej zamrożonych towarów do dwóch miesięcy. Nie można zamrażać świeżej żywności. 3 gwiazdki oznaczają zdolność do zamrażania do -18ºC. To sprawia, że ​​zamrażarka jest odpowiednia

To było pomocne (566)
Po jakim czasie lodówka osiągnie ustawioną temperaturę po jej włączeniu? Zweryfikowany
Zależy to od wielkości, wieku i modelu lodówki. Osiągnięcie przez lodówkę ustawionej temperatury może zająć od kilku do 24 godzin. Proces można przyspieszyć, umieszczając w lodówce niepsujące się towary. Temperatury w lodówce nie można właściwie zmierzyć, czując powietrze wewnątrz. Najlepszym sposobem sprawdzenia, czy lodówka osiągnęła ustawioną temperaturę, jest umieszczenie w lodówce szklanki wody z termometrem.

To było pomocne (499)
W mojej lodówce jest kondensacja, dlaczego tak się dzieje? Zweryfikowany
Przyczyn może być kilka. Uszczelka drzwi może być uszkodzona, wpuszczając powietrze z zewnątrz do lodówki. Możliwe jest również, że lodówka nie jest wypoziomowana, co uniemożliwia prawidłowe zamknięcie drzwi. Inną przyczyną jest duża różnica między temperaturą wewnątrz lodówki i na zewnątrz, gdy drzwi są często otwierane.

To było pomocne (419)
Czy można wkładać ciepłe jedzenie i napoje do chłodziarko-zamrażarki? Zweryfikowany
Lepiej nie. Temperatura w chłodziarko-zamrażarce wzrośnie, co będzie miało niekorzystny wpływ na pozostałe produkty, które są w niej przechowywane.

To było pomocne (398)
Co to jest R-410A? Zweryfikowany
R-410A to środek chłodzący stosowany w urządzeniach chłodzących do 0 ° C, takich jak lodówki i klimatyzatory. Zastępuje starsze środki chłodzące i nie niszczy warstwy ozonowej.

To było pomocne (363)
Na gumowych uszczelkach mojej lodówko-zamrażarki jest pleśń, co mam zrobić? Zweryfikowany
Gumowe uszczelki w rzeczywistości nie znajdują się wewnątrz lodówko-zamrażarki i dlatego są cieplejsze. Pozwala to bakteriom na rozwój i tworzenie się pleśni. Aby temu zapobiec, należy regularnie czyścić gumy.

To było pomocne (362)