Wyniki dla Bauknecht Lodówki

Poniżej znajdziesz wszystkie modele w kategorii Bauknecht Lodówki, dla których zgromadziliśmy instrukcje obsługi. Możesz także zapoznać się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania, aby uzyskać przydatne wskazówki dotyczące Twojego produktu. Twojego modelu nie ma na liście? Skontaktuj się z nami.

Czy Twój produkt nie działa, a w instrukcji obsługi brakuje rozwiązania Twojego problemu? Udaj się do Repair Café, gdzie naprawisz swój sprzęt za darmo.

Najczęściej zadawane pytania

Nasz zespół wyszukuje przydatne informacje na temat produktu i udziela odpowiedzi na często zadawane pytania. Jeśli znajdziesz nieścisłości lub błędy w naszych odpowiedziach na pytania, poinformuj nas o tym przy pomocy naszego formularza kontaktowego.

Jeśli chcę, aby moja lodówka była chłodniejsza, czy powinienem wybrać wyższą czy niższą temperaturę? Zweryfikowany
W większości lodówek wyższe ustawienie oznacza, że ​​urządzenie ostygnie mocniej. Przy niższym ustawieniu urządzenie ostygnie wolniej, a temperatura w lodówce będzie wyższa.

To było pomocne (2460)
Jakie jest najlepsze ustawienie temperatury dla lodówki? Zweryfikowany
Z punktu widzenia zdrowia najlepsze są temperatury od 3 ℃ do 4 ℃. W tych temperaturach rozwój bakterii i pleśni jest ograniczony.

To było pomocne (958)
Czy mogę zmienić kierunek otwierania drzwi mojej lodówki? Zweryfikowany
Tak, prawie wszystkie lodówki stojące oferują opcję umieszczenia drzwi po drugiej stronie. Jak to zrobić, można ogólnie znaleźć w instrukcji.

To było pomocne (900)
Otwór odpływowy w mojej lodówce jest brudny / zatkany, jak go wyczyścić? Zweryfikowany
Do tego służą specjalne urządzenia czyszczące, ale możliwe jest również usunięcie blokady lub brudu za pomocą bawełnianego wacika. Aby utrzymać otwór odpływowy w czystości i zapobiec nieprzyjemnym zapachom, zaleca się wlewanie kropli wybielacza chlorowego do odpływu 4 razy w roku.

To było pomocne (776)
Moja lodówka wydaje bulgotający dźwięk, czy to normalne? Zweryfikowany
Nowoczesne lodówki wykorzystują przyjazny dla środowiska środek chłodzący. Podczas procesu chłodzenia substancja ta zamienia się w gaz, który może powodować bulgotanie i/lub syczenie. To jest zupełnie normalne.

To było pomocne (721)
Czy to normalne, że na tylnej ścianie mojej lodówki pojawiają się krople wody lub lodu? Zweryfikowany
Tak, to zupełnie normalne zjawisko. Wilgoć, która dostaje się do lodówki z ciepłym powietrzem lub produktami, osiada w najzimniejszej części, czyli na tylnej ścianie. Ponieważ tylna ściana może osiągać temperatury poniżej zera, krople będą od czasu do czasu zamarzać. Gdy lodówka nie pracuje, krople rozmrażają się i spływają do odpływu lodówki.

To było pomocne (450)
Drzwiczki mojej lodówki nie zamykają się prawidłowo, dlaczego tak się dzieje? Zweryfikowany
Dwie najczęstsze przyczyny to brak wypoziomowania lodówki oraz uszkodzenie uszczelki drzwi lub resztki jedzenia. Upewnij się, że lodówka jest wypoziomowana i sprawdź uszczelkę drzwi. W razie potrzeby wymienić uszczelkę.

To było pomocne (343)
Kupiłem nową lodówkę, czy mogę ją natychmiast włączyć? Zweryfikowany
Nie, lodówka musi stać w pozycji pionowej przez co najmniej 4 godziny, zanim będzie można ją włączyć. Dzieje się tak, ponieważ płyn chłodzący musi się osadzić.

To było pomocne (309)
Ile miejsca powinienem zostawić między lodówką a ścianą? Zweryfikowany
Aby zapewnić dobrą wentylację, najlepiej zostawić co najmniej 5 cm wolnej przestrzeni po obu stronach iz tyłu lodówki.

To było pomocne (258)
Czy można wkładać ciepłe jedzenie i napoje do lodówki? Zweryfikowany
Lepiej nie. Temperatura w lodówce wzrośnie, co będzie miało niekorzystny wpływ na inne produkty, które są w niej przechowywane.

To było pomocne (150)
Po jakim czasie lodówka osiągnie ustawioną temperaturę po jej włączeniu? Zweryfikowany
Zależy to od wielkości, wieku i modelu lodówki. Osiągnięcie przez lodówkę ustawionej temperatury może zająć od kilku do 24 godzin. Proces można przyspieszyć, umieszczając w lodówce niepsujące się towary. Temperatury w lodówce nie można właściwie zmierzyć, czując powietrze wewnątrz. Najlepszym sposobem sprawdzenia, czy lodówka osiągnęła ustawioną temperaturę, jest umieszczenie w lodówce szklanki wody z termometrem.

To było pomocne (147)
W mojej lodówce jest kondensacja, dlaczego tak się dzieje? Zweryfikowany
Przyczyn może być kilka. Uszczelka drzwi może być uszkodzona, wpuszczając powietrze z zewnątrz do lodówki. Możliwe jest również, że lodówka nie jest wypoziomowana, co uniemożliwia prawidłowe zamknięcie drzwi. Inną przyczyną jest duża różnica między temperaturą wewnątrz lodówki i na zewnątrz, gdy drzwi są często otwierane.

To było pomocne (136)
Na gumowych uszczelkach mojej lodówki jest pleśń, co mam zrobić? Zweryfikowany
Gumowe uszczelki w rzeczywistości nie znajdują się wewnątrz lodówki i dlatego są cieplejsze. Pozwala to bakteriom na rozwój i tworzenie się pleśni. Aby temu zapobiec, należy regularnie czyścić gumy.

To było pomocne (113)
Co to jest R-410A? Zweryfikowany
R-410A to środek chłodzący stosowany w urządzeniach chłodzących do 0 ° C, takich jak lodówki i klimatyzatory. Zastępuje starsze środki chłodzące i nie niszczy warstwy ozonowej.

To było pomocne (110)
Ile miejsca należy zostawić wokół wolnostojącej lodówki marki Bauknecht? Zweryfikowany
Firma Bauknecht zaleca pozostawienie 5 centymetrów po bokach oraz 10 centymetrów nad i za urządzeniem. Jest to konieczne, aby system wentylacyjny mógł oddawać ciepło.

To było pomocne (9)