Wyniki dla Brother Drukarki

Poniżej znajdziesz wszystkie modele w kategorii Brother Drukarki, dla których zgromadziliśmy instrukcje obsługi. Możesz także zapoznać się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania, aby uzyskać przydatne wskazówki dotyczące Twojego produktu. Twojego modelu nie ma na liście? Skontaktuj się z nami.

Czy Twój produkt nie działa, a w instrukcji obsługi brakuje rozwiązania Twojego problemu? Udaj się do Repair Café, gdzie naprawisz swój sprzęt za darmo.

Najczęściej zadawane pytania

Nasz zespół wyszukuje przydatne informacje na temat produktu i udziela odpowiedzi na często zadawane pytania. Jeśli znajdziesz nieścisłości lub błędy w naszych odpowiedziach na pytania, poinformuj nas o tym przy pomocy naszego formularza kontaktowego.

Mój wkład atramentowy jest nowy, ale nie można go wydrukować, dlaczego tak jest? Zweryfikowany
Nowe wkłady atramentowe są zawsze dostarczane z naklejką na głowicy drukującej, która zapobiega wysychaniu wewnątrz opakowania. Usuń tę naklejkę, aby upewnić się, że atrament może wydostać się z wkładu.

To było pomocne (175)
Chcę wydrukować coś na całej stronie, ale cokolwiek zrobię, zawsze pozostanie biała krawędź. Dlaczego? Zweryfikowany
Większość drukarek nie jest w stanie drukować bez obramowania, ponieważ drukarka potrzebuje miejsca do trzymania papieru. Z tego powodu zawsze będzie biała krawędź.

To było pomocne (135)
Jaka jest różnica między drukarką atramentową a laserową? Zweryfikowany
Największą różnicą między tymi dwoma typami drukarek jest technologia. Drukarka atramentowa umieszcza na papierze bardzo małe kropelki atramentu. Ponieważ atrament jest płynny, głowica drukująca może z czasem wyschnąć. Aby temu zapobiec, potrzebne jest regularne drukowanie. Drukarka laserowa nakłada toner (czarny lub kolorowy proszek) na papier. Proszek nie wysycha, przez co nie jest konieczne regularne drukowanie. Ponadto drukarki laserowe działają średnio szybciej niż drukarki atramentowe.

To było pomocne (77)
Mój wkład atramentowy wysechł, co mogę zrobić? Zweryfikowany
Istnieją wkłady z głowicą drukującą i bez niej. Tylko wkłady z głowicą drukującą mogą zostać usunięte samodzielnie. Weź wacik i zanurz go w letniej wodzie. Ostrożnie potrzyj głowicę drukującą, nie powodując jej nadmiernego zamoczenia. Powtórzyć w razie potrzeby.

To było pomocne (69)
Czy każda drukarka może drukować na papierze fotograficznym? Zweryfikowany
Nie, to jest specjalna funkcja, którą mają niektóre drukarki. Częściowo wynika to z grubości papieru fotograficznego.

To było pomocne (49)
Co oznacza skrót DPI? Zweryfikowany
DPI oznacza Dots Per Inch i wskazuje, jak ostre będą wydruki. Więcej DPI zapewnia ostrzejsze odbitki.

To było pomocne (33)
Wydrukowane dokumenty są przekrzywione, co mogę zrobić? Zweryfikowany
Jest kilka przyczyn, które mogą to powodować. Papier mógł być załadowany nieprawidłowo. Możliwe, że papier nie ma odpowiednich specyfikacji, aby pasował do tej drukarki. Może się zdarzyć, że wybrany rozmiar papieru nie pasuje do rzeczywistego papieru. Jeśli to nie rozwiąże problemu, skontaktuj się z producentem.

To było pomocne (31)
Jaka jest grubość papieru? Zweryfikowany
Grubość papieru jest wskazywana na podstawie wagi, na przykład papier o gramaturze 80 gramów. To jest waga papieru na jednym metrze kwadratowym. Cięższy papier jest grubszy i mocniejszy.

To było pomocne (26)
Jakiej grubości papieru najlepiej używać w mojej drukarce? Zweryfikowany
Zwykła drukarka konsumencka zwykle wykorzystuje papier o grubości 80 gramów. Inne często używane standardowe odważniki to 120 gramów i 160 gramów.

To było pomocne (20)
Co oznacza SD? Zweryfikowany
SD oznacza Secure Digital. Karty SD są standardowym nośnikiem danych w wielu aparatach cyfrowych.

To było pomocne (19)
Moja drukarka Brother wyświetla błąd 83, 84 lub 88. Co mam zrobić? Zweryfikowany
Wszystkie te błędy wskazują, że wystąpił problem z papierem. Sprawdź, czy w urządzeniu nie zaciął się papier. Jeśli tak, spróbuj ostrożnie go usunąć. Jeśli papier nie zaciął się, może występować problem z czujnikami. W takim przypadku skontaktuj się z producentem.

To było pomocne (4)