Brandt Zamrażarki

Poniżej znajdziesz wszystkie modele w kategorii Brandt Zamrażarki, dla których zgromadziliśmy instrukcje obsługi. Możesz także zapoznać się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania, aby uzyskać przydatne wskazówki dotyczące Twojego produktu. Twojego modelu nie ma na liście? Skontaktuj się z nami.

Czy Twój produkt nie działa, a w instrukcji obsługi brakuje rozwiązania Twojego problemu? Udaj się do Repair Café, gdzie naprawisz swój sprzęt za darmo.

Najczęściej zadawane pytania

Nasz zespół wyszukuje przydatne informacje na temat produktu i udziela odpowiedzi na często zadawane pytania. Jeśli znajdziesz nieścisłości lub błędy w naszych odpowiedziach na pytania, poinformuj nas o tym przy pomocy naszego formularza kontaktowego.

Czy mogę umieścić ciepłe jedzenie lub napoje w mojej zamrażarce? Zweryfikowany
Najlepiej nie. Temperatura w zamrażarce wzrośnie, co negatywnie wpłynie na pozostałe przedmioty przechowywane w środku.

To było pomocne (508)
Jeśli chcę, aby moja zamrażarka była chłodniejsza, czy powinienem wybrać wyższą czy niższą temperaturę? Zweryfikowany
W większości zamrażarek wyższe ustawienie oznacza, że ​​urządzenie ostygnie mocniej. Przy niższym ustawieniu urządzenie ostygnie wolniej, a temperatura w zamrażarce będzie wyższa.

To było pomocne (376)
Co oznacza NoFrost? Zweryfikowany
W zamrażarkach z technologią NoFrost powietrze jest mniej wilgotne, dzięki czemu powstaje w niej mniej lodu.

To było pomocne (312)
Kupiłem nową zamrażarkę, czy mogę ją natychmiast włączyć? Zweryfikowany
Nie, zamrażarka musi stać w pozycji pionowej przez co najmniej 4 godziny, zanim będzie można ją włączyć. Dzieje się tak, ponieważ płyn chłodzący musi się osadzić.

To było pomocne (297)
Ile miejsca powinienem zostawić między zamrażarką a ścianą? Zweryfikowany
Aby zapewnić dobrą wentylację, najlepiej zostawić co najmniej 5 cm wolnej przestrzeni po obu stronach iz tyłu zamrażarki.

To było pomocne (207)
Jak często powinienem rozmrażać zamrażarkę? Zweryfikowany
Aby zapewnić optymalne wykorzystanie zamrażarki, najlepiej rozmrażać ją raz na 3-6 miesięcy. Lód wewnątrz zamrażarki zmniejsza dostępną przestrzeń i zwiększa zużycie energii. Proces rozmrażania można przyspieszyć umieszczając gorącą wodę w szufladzie lub umieszczając miski z gorącą wodą w zamrażarce.

To było pomocne (192)
Czy mogę zmienić kierunek otwierania drzwi mojej zamrażarki? Zweryfikowany
Tak, prawie wszystkie zamrażarki stojące oferują opcję umieszczenia drzwi po drugiej stronie. Jak to zrobić, można ogólnie znaleźć w instrukcji.

To było pomocne (185)
Drzwiczki mojej zamrażarki nie zamykają się prawidłowo, dlaczego tak się dzieje? Zweryfikowany
Dwie najczęstsze przyczyny to brak wypoziomowania zamrażarki i uszkodzenie uszczelki drzwi lub resztki jedzenia. Upewnij się, że zamrażarka jest wypoziomowana i sprawdź uszczelkę drzwi. W razie potrzeby wymienić uszczelkę.

To było pomocne (127)
Po jakim czasie zamrażarka osiąga ustawioną temperaturę po jej włączeniu? Zweryfikowany
Zależy to od wielkości, wieku i modelu zamrażarki. Osiągnięcie przez zamrażarkę ustawionej temperatury może zająć od kilku do 24 godzin. Proces można przyspieszyć, umieszczając w zamrażarce towary, które nie psują się.

To było pomocne (45)
Co oznaczają gwiazdy na zamrażarce? Zweryfikowany
Gwiazdy wskazują zdolność zamrażania. 1 gwiazdka oznacza zdolność zamrażania do -6ºC. Dzięki temu zamrażarka nadaje się do produkcji kostek lodu lub przechowywania wcześniej zamrożonych towarów do dwóch tygodni. Nie można zamrażać świeżej żywności. 2 gwiazdki oznaczają zdolność do zamrażania do -12ºC. Dzięki temu zamrażarka nadaje się do przechowywania wcześniej zamrożonych towarów do dwóch miesięcy. Nie można zamrażać świeżej żywności. 3 gwiazdki oznaczają zdolność do zamrażania do -18ºC. To sprawia, że ​​zamrażarka jest odpowiednia

To było pomocne (35)
Co to jest R-410A? Zweryfikowany
R-410A to środek chłodzący stosowany w urządzeniach chłodzących do 0 ° C, takich jak lodówki i klimatyzatory. Zastępuje starsze środki chłodzące i nie niszczy warstwy ozonowej.

To było pomocne (15)
Na gumowych uszczelkach mojej zamrażarki jest pleśń, co mam zrobić? Zweryfikowany
Gumowe uszczelki w rzeczywistości nie znajdują się wewnątrz zamrażarki i dlatego są cieplejsze. Pozwala to bakteriom na rozwój i tworzenie się pleśni. Aby temu zapobiec, należy regularnie czyścić gumy.

To było pomocne (15)